Dziś jest poniedziałek, 22 stycznia 2018 . Od początku roku upłynęło: 21 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Wszystkie sprawy szlag trafia jednocześnie."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Gimnazjum Dla Dorosłych
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

Dziennik elektroniczny


Wizyta nauczycieli z Glasgow w Polsce.


We wtorek 31.05.2011 sześciu nauczycieli ze szkockich szkół przyleciało do Polski, aby uczestniczyć w spotkaniu z nauczycielami z Krakowa, Poznania i Nowego Tomyśla poświęconemu wspólnej pracy nad międzynarodowym projektem o tematyce społecznej CONNECTING CLASSROOMS EUROPE - Inclusion. Goście z Glasgow odwiedzili nasz kraj na zaproszenie British Council Polska. Oprócz wizyt w szkołach partnerskich spotkali się z przedstawicielami władz lokalnych oraz zwiedzili Poznań, Kraków i Nowy Tomyśl. 02.06.2011 nasze gimnazjum gościło nauczycielkę geografii i etyki, panią Mairi Kate MacLellan z St.Thomas Aquinas Secondary School, Glasgow. Spotkała się ona z dyrektorem p. Andrzejem Wałęsą i koordynatorką projektu Marią Neubauer-Darską, na ręce których przekazała upominki od zaprzyjaźnionej szkoły. Następnie obserwowała lekcję języka niemieckiego w klasie II a poprowadzoną przez Katarzynę Szarańską- Buda i lekcję matematyki w klasie I e, którą kierowała Justyna Napierała. O godzinie 13.00 spotkała się w Urzędzie Miejskim z Burmistrzem Nowego Tomyśla Henrykiem Helwingiem i Naczelnikiem Wydziału Promocji i Rozwoju Eweliną Szofer - Pajchrowską. Po obejrzeniu filmu promocyjnego o naszej gminie, rozmowie przy kawie i obdarowaniu wiklinowymi upominkami, Mairi Kate zwiedziła nasze miasto i zobaczyła największy kosz wiklinowy na świecie.

Kolejnym punktem programu były warsztaty z młodymi liderami projektu Connecting Classroooms Europe, którzy przedstawili raport z prac nad projektem w bieżącym roku szkolnym w angielskiej wersji językowej i przekazali na ręce pani MacLellan upominki od szkoły. Wieczorem nasz gość wraz z nauczycielkami gimnazjum p. Marią Neubauer-Darską i p. Katarzyną Szarańską–Buda uczestniczyli w Gala Dinner w restauracji Gilasole w Poznaniu. Poza reprezentantkami nowotomyskiego Gimnazjum w spotkaniu wzięli udział uczestnicy projektu z Poznania i goście ze Szkocji: Harriet Campell z Hillhead School, Christopher Sagan z St. Roch‘ s Secondary School, Clare Bancewicz z All Saints Secondary School, John Low z City Council i British Council w Glasgow oraz Gimnazjum nr 12, Gimnazjum nr 60, Gimnazjum nr 24 i Gimnazjum Da Vinci z Poznania. British Council Polska reprezentowała pani Dorota Kraśniewska a Urząd Miasta Poznania pani Alicja Mielcarek.

Oto mail przesłany przez naszego gościa po powrocie do Glasgow:

Hi

Yes, I brought my basket home - I love it! I cannot thank you enough for the amazing time I had! I had so much fun and I look forward to continuing our relationship. I went to Auchwitz on Saturday before I flew home - I am really glad I saw it. Hope you are both well - did the children enjoy the Edinburgh rock and shortbread?

Obejrzyj prezentację naszych szkockich partnerów (*.ppt)
Maria Neubauer-Darska , 2011-06-09 21:32:52

Wszystkie informacje >>

dodaj informację >>
zobacz wcześniejsze informacje >>
SMART Schowcase School


Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!
Szkoła Bez Przemocy
 


Bezpieczeństwo w sieci